Blog

Bezpieczeństwo czyli jak nie stracić wszystkich pieniędzy: Bezpieczeństwo w realnym świecie

Wesley Passano, 19-letni kryptoinwestor, chwalił się swoim bogactwem i inspirującym stylem życia na Instagramie swoim 133 tys. followersom i na Youtubie 15 600 subskrybentom. Na jednym ze zdjęć stoi oparty o swoje czerwone Porsche, trzymając w ręku gruby plik banknotów. W sierpniu 2021 roku jechał do fryzjera w brazylijskim mieście Sao Pedro de Aldeia, gdy nieznani sprawcy otworzyli do niego ogień w biały dzień na oczach wielu świadków. Wesley zginął na miejscu, a jego pasażer został ranny. Szokujące zabójstwo było sprawką gangów coraz częściej atakujących „przechwalających się” handlarzy krypto i influencerów po tym, jak obnosili się ze swoim bogactwem w mediach społecznościowych.

Kieren Hamilton, inny kryptoinwestor, mający 21 lat i dużą popularność w mediach społecznościowych, został zaatakowany przez dwóch zamaskowanych rabusiów, którzy wpadli do jego domu w Greater Manchester w Wielkiej Brytanii i zażądali kosztowności. Został dźgnięty nożem w ramię, zanim rabusie uciekli z jego psem o wartości szacowanej na 1000 funtów, laptopem Apple MacBook, złotymi bransoletkami i złotą obrączką. Córeczka pana Hamiltona była w domu i krzyczała w swoim łóżeczku, gdy rabusie zaatakowali o 6 rano 5 stycznia 2018 roku.

Tjeerd H., 39-letni handlarz krypto, został okradziony i torturowany w swoim domu w Drouwenerveen w Holandii w 2019 roku. Sprawcy przebrani za policję ze specjalnego oddziału SWAT związali go, powiesili, podtapiali, pobili i wywiercili siedem otworów w nodze wiertarką udarową.

Powyższe to tylko przykłady tego, co może się stać gdy odniesiesz sukces finansowy w krypto i nie zadbasz także o swoje bezpieczeństwo w realnym świecie.

Richard Heart wyprowadził się z USA 15 lat temu i prawie nigdy tam nie wraca, gdyż jego zdaniem kraj ten jest o wiele bardziej niebezpieczny dla domniemanych multimiliarderów, takich jak on. Richard mieszka gdzieś w Europie, choć nikt poza jego rodziną i najbliższymi przyjaciółmi nie wie gdzie. Spotykając się z fanami swoich produktów w różnych europejskich miastach informował o dokładnym czasie i lokacji spotkania na kilka godzin, zanim się ono odbyło, aby nie dać potencjalnym złoczyńcom zbyt dużo czasu na przygotowanie potencjalnego ataku.

Wielu inwestorów w kryptowaluty w ogóle lub prawie w ogóle nie używa mediów społecznościowych. Inni używają pseudonimów albo w ogóle nie publikują zdjęć lub filmów ze swoim udziałem. Jeszcze inni nie publikują nic, co ma związek z krypto, pieniędzmi lub luksusowym życiem, które prowadzą. Metod na to, aby nie stać się celem ataku jest wiele: od zachowania jak największej anonimowości, przez naukę sztuk walki i posiadanie broni, po wynajęcie prywatnej ochrony i zakup psów obronnych. Wiele zależy od kraju, w którym mieszkasz i obowiązujących tam praw, stylu życia i indywidualnych preferencji. Jedno jednak jest pewne, przedstawione uprzednio przykłady tego, co może się stać, gdy nie zachowasz ostrożności po odniesieniu sukcesu w kryptowalutach powinny sprawić, że potraktujesz ten temat poważnie.

Czytaj więcej w mojej książce: „Druga Kryptorewolucja: Zostań rentierem w nowym ekosystemie Richarda Hearta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *