Blog

Czy HEX jest bezpieczny?

HEX przeszedł dwa niezależne audyty przeprowadzone przez renomowane firmy: chainsecurity.com i coinfabrik.com oraz jeden audyt ekonomiczny. Wszystkie trzy audyty przeszedł pomyślnie, a audytorzy nie wykryli żadnych rażących nieprawidłowości. Za bezpieczeństwo HEX odpowiada kod, który nie może być modyfikowany, co odróżnia go od wielu innych kryptowalut. Kod HEX jest publiczny i każdy może go zweryfikować.

Bitcoin posiadał dwa błędy, które umożliwiały wybijanie dowolnej liczby darmowych Bitcoinów. Pierwszy błąd wybił 184 000 000 000 000 BTC, co spowodowało, że Andresen i Nakamoto musieli usunąć transakcję z bloku i cofnąć blockchain. Kolejny błąd wykrył programista Bitcoin Cash. Dzięki jego uczciwości możliwa była naprawa błędu, który mógł zaowocować upadkiem Bitcoina, a wraz z nim być może i całego systemu kryptowalut.

HEX jest sprawny i nie posiada błędów, co także przekłada się na jego wzorowe bezpieczeństwo. Warto dodać, że strona HEX nie została nigdy zhakowana. Gdyby na przykład główny interfejs służący do stejkowania – go.hex.com przestał istnieć, nie będzie to miało wpływu na funkcjonowanie HEX, bo użytkownicy mogą wchodzić w interakcję z kontraktem za pośrednictwem wielu niezależnych interfejsów. HEX jest ikoną bezpieczeństwa w branży krypto.

Czytaj więcej w mojej książce: „Druga Kryptorewolucja: Zostań rentierem w nowym ekosystemie Richarda Hearta.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *