Blog

Najbardziej Wpływowe Osoby w Przestrzeni Kryptowalutowej: Vitalik Buterin

Vitaly Dmitriyevich („Vitalik”) Buterin urodził się 31 stycznia 1994 roku i jest rosyjsko-kanadyjskim programistą i pisarzem, który zyskał rozgłos za sprawą stworzenia kryptowaluty Ethereum. Urodził się w Rosji i wyemigrował z rodzicami do Kanady w wieku 6 lat. Był wybitnie zdolnym uczniem, przejawiał zainteresowanie matematyką i programowaniem. Już jako dziecko potrafił dodawać w myślach trzycyfrowe liczby dwa razy szybciej niż jego rówieśnicy. Kiedy w 2012 roku zdobył brązowy medal na Międzynarodowej Olimpiadzie Informatycznej, w jego głowie zrodziła się koncepcja stworzenia własnej kryptowaluty. Ten pomysł znalazł ujście w „Białej Księdze” (White Paper) Ethereum, którą napisał pod koniec 2013 roku.

Kariera Vitalika Buterina nabrała tempa na studiach na Uniwersytecie Waterloo, gdzie otrzymał stypendium w wysokości 100 000 $. Buterin postanowił przeznaczyć je nie na naukę, a na rozwój własnego projektu z branży krypto. Rozpoczęła się wtedy pełnowymiarowa praca nad Ethereum. Buterin pisał artykuły na temat Bitcoina w Internecie, a potem został zatrudniony w redakcji Bitcoin Magazine, rozpoczynając karierę w charakterze publicysty. Następnie udzielał się na łamach Bitcoin Weekly i Ledgera. W 2014 udało mu się stworzyć Ethereum. W zespole Vitalika Buterina pracowali: Charles Hoskinson, Gavin Wood, Joe Lubin, Anthony Di Lorio oraz Mihai Alise. Pomimo zarzutów o posiadanie większości ETH, twórca Ethereum zdradził, że posiada nie więcej niż 0,9% swojej waluty cyfrowej.

Dziś Vitalik Buterin to nie tylko genialny twórca platformy Ethereum, ale także jeden z najwybitniejszych ekspertów od kryptowalut, którego poglądy są brane pod uwagę i szanowane. Buterin nie jest jednak biznesmenem, więc nie umie jasno i klarownie komunikować swoich myśli, co sprawia, że nie nadaje się na lidera Drugiej Kryptorewolucji.

Czytaj więcej w mojej książce: „Druga Kryptorewolucja: Zostań rentierem w nowym ekosystemie Richarda Hearta.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *