Blog

Najbardziej Wpływowe Osoby W Przestrzeni Kryptowalutowej: Richard Heart

RICHARD HEART – CUDOWNE DZIECKO, KTÓRE ZMIENIŁO ŚWIAT KRYPTOWALUT

Richard Heart (tak naprawdę Richard Schueler) urodził się 9 października 1979 roku w USA. Jest przedsiębiorcą, autorem książek o rozwoju osobistym „SciVive” i „Fix The World”, YouTuberem i filantropem. Jako znany mówca często występuje w telewizji, podcastach i wywiadach wideo, w których dzieli się swoją wiedzą z zakresu kryptowalut, przedsiębiorczości, marketingu i finansów. Heart był gościem programów lub bohaterem artykułów prasowych w CNBC, Forbes, Business Insider, Kitco, Economic Times, CoinTelegraph i innych. Na swoim kanale na YouTube dzieli się bogatą, ekspercką wiedzą, pomagając odbiorcom w unikaniu oszustw, zwłaszcza w zakresie kryptowalut.

Richard Heart od najmłodszych lat był wyjątkowym dzieckiem o ponadprzeciętnym ilorazie inteligencji. Nauczył się czytać już w wieku 3 lat, a po dwóch dniach uczęszczania do szkoły podstawowej nauczyciele stwierdzili, że wyprzedza inteligencją inne dzieci o całe lata. W efekcie został zapisany do szkoły dla uzdolnionych, która wyróżniała się przyspieszonym trybem nauki. W gimnazjum Heart został przyjęty do programu dla zaawansowanych uczniów, opracowanego przez absolwenta MIT w Davie na Florydzie o nazwie MEGSSS (Math Education for Gifted Secondary School – Edukacja Matematyczna dla Uzdolnionych Uczniów Szkół Średnich). Podczas trwania programu poznawał meandry zaawansowanych zagadnień, m.in. wnioskowania sylogistycznego, modus ponens i modus tollens. Szybko zainteresował się informatyką, ucząc się w MEGSSS programowania w Scheme, czyli najpotężniejszego języka programowania na świecie. Był wyjątkowo inteligentnym dzieckiem, które chłonęło wiedzę jak gąbka.

Jego ojciec naprawiał klimatyzatory i rozdawał gazety. Richard jako młody chłopak pomagał mu w obydwu tych zajęciach. Richard wspomina tę pracę jako ciężką, ponieważ musiał wykonywać ją w upale, była ona męcząca fizycznie i często wymagała pracy w samotności, gdzie nie możesz się do nikogo odezwać. Te doświadczenia zawodowe sprawiły, że później Richard stał się bardzo towarzyski i lubił rozmawiać z ludźmi. Pierwsze kroki w biznesie Richard stawiał już jako nastolatek, zakładając domową firmę zajmującą się samochodowym sprzętem stereo. Dzięki zamiłowaniu do przedsiębiorczości Heart niedługo później założył platformę do obsługi wózków sklepowych, firmę produkującą klimatyzatory i sex shop.

Kolejne lata przyniosły mu nie tylko nowe doświadczenia biznesowe, ale i pierwsze poważne sukcesy finansowe. Heart powołał do życia firmę hipoteczną, biznes zajmujący się zarządzaniem stronami internetowymi oraz firmę zajmującą się optymalizacją stron pod kątem wyszukiwarek internetowych. Ta ostatnia firma stała się kurą znoszącą złote jajka, przynosząc obroty w wysokości 60 milionów dolarów rocznie.

Sukcesy biznesowe Hearta sprawiły, że przeszedł na emeryturę we wczesnych latach dwutysięcznych. W tamtym okresie za pośrednictwem Reddita natknął się na Bitcoin, przez co zaczął interesować się kryptowalutami. Owocem zainteresowania Bitcoinem było stworzenie HEX, czyli pierwszego certyfikatu depozytowego opartego na Blockchainie. HEX zapewnił milionowe zyski wielu dotychczasowym inwestorom. Na fali sukcesu i zgodnie z filantropijnymi ideałami Richard tworzy PulseChain – energooszczędną, szybszą i tańszą wersję Ethereum. PulseChain wspiera organizację badań medycznych SENS.org i przed swoim uruchomieniem zebrał dla niej charytatywnie aż 27 milionów dolarów. Najmłodszym dzieckiem Hearta będzie PulseX, czyli zdecentralizowana giełda na PulseChain.

Już w najstarszych filmach na YouTubie widać, na czym zależało Heartowi od samego początku – na zainspirowaniu ludzi do zmian. W swoich filmach i wystąpieniach namawiał ludzi do rzucenia nałogów (picie, hazard, gry wideo) czy też inwestowania w badania medyczne. Pomógł tysiącom ludzi poprawić swój byt, a nawet zarobić miliony.
Richard dzieląc się wiedzą, pomaga ludziom zarabiać na kryptowalutach. Właściciele ponad 300 000 Bitcoinów wybili za darmo olbrzymie ilości HEX. Heart edukuje w zakresie zaprzestania hazardu/spekulacji, używania oprogramowania skontrolowanego pod kątem bezpieczeństwa czy oszustw w zakresie kryptowalut.

Jest uważany za wizjonera, ponieważ przewidział wartość Bitcoina na poziomie 20 000 $ za monetę w chwili, gdy ten kosztował zaledwie 5000 $. Przewidział także, że 20 000 $ będzie najwyższą ceną, jaką Bitcoin będzie w stanie osiągnąć w trakcie hossy 2017/2018. Podobnie przewidział koniec hossy z BTC na poziomie prawie 70 000 $ w maju 2021 roku, podczas gdy inni influencerzy twierdzili, że cena Bitcoina wzrośnie do przynajmniej 100 000 $ jeszcze w tym samym roku.

Na jego kanale na YouTube znajduje się cała masa filmów, które poruszają ważne, inspirujące tematy jak: konieczność porozumienia w polityce, przekonywanie osób do nagrywania pozytywnych filmów, porady na temat założenia działalności gospodarczej, promowanie badań medycznych, porady jak być szczęśliwym czy sposoby naprawy demokracji.

W jednym ze swoich wystąpień Richard Heart zdradził swoją wizję budowy „wertykalnie zintegrowanego krypto ekosystemu”. Będzie się on składał z HEX: Pierwszej Lokaty Terminowej w technologii Blockchain, PulseChain będącego energooszczędną, szybszą i tańszą alternatywą dla Ethereum oraz PulseX, największej giełdy na nowym Blockchainie. Heart wspomniał także, że nowy ekosystem będzie w przyszłości wymagał także portfela oraz metody na wpłacanie i wypłacanie pieniędzy pomiędzy nim a tradycyjnymi bankami. A gdy wszystkie te elementy zostaną wdrożone, to Richard Heart będzie twórcą nowego ekosystemu kryptowalut niezależnego od Ethereum, Bitcoin i istniejących obecnie na rynku giełd.

„Ja się nie opierdalam. Jestem tutaj aby przejąć ten system” – powiedział na zakończenie.

Czytaj więcej w mojej książce: „Druga Kryptorewolucja: Zostań rentierem w nowym ekosystemie Richarda Hearta.”Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *