Blog

Rewolucyjny Marketing HEX

Warto zaznaczyć, że HEX od początku wyróżniał się starannie zaplanowanym brandingiem, czyli identyfikacją wizualną marki. Pierwsza wersja strony HEX.COM została tak zaprojektowana, by wyglądała jak oczywiste oszustwo. Jej krzykliwy design miał przyciągać uwagę inwestorów podatnych na prawdziwe scamy i tracących na nich pieniądze. Heart twierdził, że inwestor szybciej zainwestuje w coś, co błyszczy niczym klejnoty niż w produkt wyglądający jak nudna oferta finansowa. Wpisywało się to także w szerszą filozofię Hearta, że taki design pomaga chronić ludzi przed oszustwami. Zamiast inwestować w prawdziwe oszustwo, jego potencjalne ofiary mogą zamiast tego zainwestować w HEX.

Logo i nazwa HEX nawiązują do heksagonu, czyli sześciokąta, który często pojawia się w filmach science fiction. Nazwa jest krótka, jednosylabowa, łatwa do wymówienia i przeliterowania, więc nie da się jej błędnie wymówić. Z kolei Bitcoin nastręcza problemów podczas wymowy i zapisywania nazwy, może być mylony z „Bitscoin”, „Bit coins” czy „Bit-corn”. Kolorystyka loga HEX zapewnia maksymalny kontrast, co sprawia, że wyróżnia się na tle innych stron z kryptowalutami. Trzy sześciokąty w logo symbolizują wzrost inwestycji, a adres internetowy „HEX.COM” ma taką samą długość jak BITCOIN bez domeny. HEX nie jest firmą, więc nie ma działu marketingu i nie przeprowadza standardowych kampanii reklamowych.

Dzięki HEX setki osób stało się milionerami bądź nawet miliarderami, zamieniając często przeciętne życie pełne problemów finansowych lub żywot klasy średniej na egzystencję w bogactwie. Tak właśnie powstała społeczność „Hexicans”, czyli inwestorów, którzy zaufali HEX, stając się głównym paliwem marketingowym platformy i spuścizny Richarda Hearta. Hexicanie, przeprowadzają wiele działań reklamowych, które przekładają się na zwiększenie zainteresowania systemem.

Jedną z odsłon działań społeczności jest tworzenie stron internetowych poświęconych HEX, takich jak: www.stakedwealth.com czy www.lookintohex.com. Na tej pierwszej stronie znajdują się informacje na temat tokenów, zasad działania ekosystemu i jest na niej możliwość otrzymania darmowej porady. Look Into HEX to z kolei coś dla miłośników wykresów. Możemy tam m.in. porównać zwrot z inwestycji w pierwszych latach istnienia BTC, HEX, ETH, podejrzeć bieżącą płynność monety, czy szybkość adopcji przez użytkowników.

Na stronie hexstreamers.com napisano, że obecnie istnieje około 100 youtuberów, którzy regularnie nagrywają filmy na temat HEX i przyszłych projektów Richarda Hearta, co jest potężnym kapitałem marki. Inne strony stworzone przez społeczność to: hex.vision, customhex.com, hexgraphs. com, apphex.win/charts, staker.app i wiele innych.

Richard ma ponad 150 tys. subskrybentów na Youtube i ponad 250 tys. followersów na Twitterze. Główny chat o HEX.COM na Telegram ma około 50 tys. członków, a kanałów poświęconych HEX jest więcej.

Innym działaniem Hexicans na rzecz promowania marki było wykupienie reklam HEX w tradycyjnych mediach: w gazecie London Evening Standard, w magazynie The Economist, w brytyjskim metrze i na autobusach w Birmingham. Logo HEX zaczęło pojawiać się też na brytyjskich taksówkach. W pewnym momencie HEX prawie „wysypywał się” z lodówki.

Hexicans bez żadnego udziału Richarda zrzucili się na samochód i kierowcę, który reprezentował HEX w 2022 NASCAR Daytona 500. Zebrali 600 000 $ w tydzień. W USA na jednej z imprez samochodowych, Lamborghini Huracan EVO w barwach HEX zdobył pierwsze miejsce jako najszybszy samochód, osiągając prędkość 375 km/h. Kolejne samochody tej samej marki reprezentowały HEX w lokalnych wyścigach w Zjednoczonym Królestwie.

Richard Heart spotykał się także z Hexicanami, organizując road trip po Europie. O miejscu spotkań informował w ostatnim momencie w swoich mediach społecznościowych po to, by zapewnić sobie bezpieczeństwo. Był m.in. w Warszawie, Pradze i Amsterdamie. Sam kiedyś załapałem się na spotkanie z okazji urodzin HEX w Londynie i zjadłem kolację z Richardem Heartem w zamian za wsparcie finansowe dokumentu „The Highest of Stakes”. Dokument przedstawi historię założyciela HEX, jego produktu i będzie to emocjonujący obraz filmowy, który mrozi krew w żyłach na miarę najlepszych filmów sensacyjnych.

Jedną z odsłon niestandardowego marketingu HEX jest zakup przez Hearta największego na świecie oszlifowanego diamentu o nazwie „The Enigma”. Diament najpewniej ma dwa miliardy lat, 555,55 karata i 55 faset. Richard zmienił jego nazwę na „The HEX.COM Diamond”. Heart kupił go za 4,28 mln dolarów i sądząc po rozgłosie, jaki dzięki temu zdobył, można stwierdzić, że był to celowy element promocji HEX.COM.

W połowie 2022 roku, gdy już dla wszystkich było jasne, że rynek kryptowalut jest w głębokiej bessie, Richard rozpoczął kampanię marketingową mającą na celu oburzenie jak największej ilości ludzi, a przez to zwrócenie uwagi na system, który tworzy. Internet zalały zdjęcia i filmiki, w których Richard chwali się kolekcją zegarków wartą prawie 10 milionów dolarów, nowymi supersamochodami od Lamborghini, Ferrari i Mercedesa, czy markowymi ubraniami od projektantów, takich jak: Versace, Louis Vitton czy Prada. W wielu wystąpieniach regularnie chwalił się, że jest dumnym posiadaczem dużych rozmiarów członka…

Czytaj więcej w mojej książce: „Druga Kryptorewolucja: Zostań rentierem w nowym ekosystemie Richarda Hearta.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *